قبل از خرید یخچال و فریزر ساید بای ساید، این نکات را بدانید

یخچال و فرزیر ساید بای ساید

یخچال و فریزر از گذشته جزء لوازم ضروری در آشپزخانه بوده‌اند و اکنون مدل‌ها و برندهای متنوع و بی‌شماری در بازار دارند. امروزه یخچال و فریزر ساید بای ساید بسیار رایج شده است و در بسیاری از خانه‌ها، این مدل یخچال و فریزر را می‌بینید. در این مطلب برخی از نکات مهم درباره خرید یخچال و فریزر ساید بای ساید را بررسی می‌کنیم. 

قبل از خرید هر وسیله‌ای، بهتر است که ابتدا بودجه خود را مشخص کنید؛ زیرا بودجه نقش زیادی در خرید شما دارد. اگر برای خرید به فروشگاه مراجعه می‌کنید یا از فروشگاه‌های اینترنتی بازدید می‌کنید، بهتر است که فقط یخچال‌های موجود در محدوده بودجه خود را ببینید و آن‌ها را مقایسه کنید. 

همچنین بخوانید: «مقایسه خرید اینترنتی و خرید حضوری»

۱- ظرفیت یخچال و فریزر ساید بای ساید 

یکی از مهم‌ترین پارامترها در خرید یخچال و فریزر، ظرفیت آن است. سایز یخچال و فریزر از نظر فضایی که در آشپزخانه برای آن دارید و تاثیری که بر قیمت و میزان مصرف انرژی آن می‌گذارد مهم است. بهتر است که ظرفیت یخچال و فریزر ساید بای ساید خود را بر اساس تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. برای مثال برای یک خانواده دو نفره، ظرفیت ۲۰۰ لیتر مناسب است. البته اگر وقت کافی برای تهیه مواد غذایی تازه ندارید و می‌خواهید بسیاری از مواد را در فریزر نگهداری کنید، می‌توانید ظرفیت بیشتری انتخاب کنید.  

سایز یخچال و فریزر ساید بای ساید باید به‌گونه‌ای باشد که به راحتی از درب ورودی منزل عبور کند و وارد آشپزخانه شود. همچنین محل قرارگیری یخچال باید به‌گونه‌ای باشد که ۳ سانتی‌متراز بالا و ۲ سانتی‌متر از اطراف و پشت فضای خالی داشته باشد تا تهویه یخچال به درستی انجام شود.

۲- مصرف انرژی یخچال و فریزر ساید بای ساید

معمولا مصرف انرژی وسایل برقی با حروف A تا G یا با ستاره مشخص می‌شود. حرف A به معنای حداقل مصرف انرژی و حرف G به معنای حداکثر مصرف انرژی است. همچنین هرچه‌قدر تعداد ستاره‌ها بیشتر باشد، مصرف انرژی کمتر است. قطعا هرچه‌قدر ظرفیت یخچال بیشتر باشد، میزان مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. 

در یخچال‌های قدیمی، برفک‌هایی که در سطح داخلی به وجود می‌آمدند میزان مصرف انرژی را افزایش می‌دادند؛ اما امروزه اکثر یخچال و فریزرهای ساید بای ساید مجهز به سیستم خودکار آب کردن برفک هستند. هنگام خرید به این موضوع حتما توجه کنید. همچنین برخی از یخچال‌ها حالتی به نام Eco یا Holiday دارند که به کاهش مصرف انرژی در زمان‌هایی مانند شب که استفاده کمتری از یخچال می‌شود کمک می‌کنند. 

موتور یخچال و فریزر ساید بای ساید یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن محسوب می‌شود؛ زیرا مرتبط با کیفیت و کارایی است.

۳- موتور یخچال و فریزر ساید بای ساید

موتور یخچال یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن محسوب می‌شود؛ زیرا مرتبط با کیفیت و کارایی یخچال است. همچنین موتور، باعث ایجاد صدا از یخچال می‌شود؛ پس اگر کیفیت خوبی نداشته باشد، صدای زیادی ایجاد می‌کند و آرامش شما را برهم می‌زند. اگر از فروشگاه‌های معتبر خرید خود را انجام دهید، می‌توانید برای موتور یخچال و قطعات الکترونیکی آن گارانتی دریافت کنید. 

یخچال و فرزیر ساید بای ساید

۴- امکانات یخچال و فریزر ساید بای ساید

امکانات زیاد و متنوعی برای یخچال و فریزرهای امروزی وجود دارد که ما در این بخش برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین موارد را بررسی می‌کنیم. 

  • سیستم یخ‌ساز و آب‌سردکن یکی از معمولی‌ترین امکانات یک یخچال و فریزر ساید بای ساید است. 
  • برخی از یخچال‌ها قسمتی به نام بار دارند که یک محفظه کوچک داخل درب یخچال است و برای قرار دادن وسایلی مانند بطری آب که زیاد از آن‌ها استفاد می‌کنید بسیار مناسب است. این ویژگی در کاهش مصرف انرژی نیز تاثیرگذار است؛ زیرا تعداد دفعات باز شدن درب یخچال را کاهش می‌دهد. 
  • اکثر یخچال و فریزرهای ساید بای ساید، دارای ویژگی کنترل دمای الکترونیکی هستند و شما می‌توانید دمای مناسب برای یخچال خود را انتخاب کنید. برخی از یخچال‌ها تکنولوژی پیشرفته‌تری دارند و می‌توانید دمای بخشی از یخچال را متفاوت از قسمت‌های دیگر تنظیم کنید. برای مثال محفظه سرد در برخی از یخچال‌ها، دمای کمتری نسبت به سایر بخش‌ها دارد و برای نگهداری گوشت مناسب است. 
  • سیستم نورپردازی یخچال‌های جدید LED است که نسبت به سیتم‌های قدیمی روشنایی بیشتری دارد و گرمای کمتری داخل یخچال تولید می‌کند. در خرید یخچال به این نکته توجه کنید. 
  • کنترل رطوبت یکی از امکانات یک یخچال و فریزر ساید بای ساید است که به شما کمک می‌کند تا از طریق افزایش میزان رطوبت یخچال، سبزیجات خود را تازه‌تر نگه‌دارید. 
  • برخی از فریزرها مجهز به سیستم انجماد سریع هستند که می‌توانید با استفاده از آن، مواد غذایی خود را در مدت زمان کوتاهی منجمد کنید. 

۵- جنس بدنه یخچال و فریزر ساید بای ساید

یخچال و فریزر ساید بای ساید امروزه بیشتر در رنگ‌های سفید، استیل، تیتانیوم و مشکی تولید می‌شود. برای انتخاب رنگ یخچال خود بهتر است که به رنگ وسایل دیگر در آشپزخانه دقت کنید. تمیز نگهداشتن یخچال‌هایی که رنگ براق دارند سخت است؛ زیرا جای انگشت روی آن‌ها می‌ماند و لکه‌های زیادی ایجاد می‌شوند. البته برخی از برندها برای رفع این مشکل، بدنه یخچال‌های خود را از جنس استیل ضد زنگ یا استیل برس‌خورده می‌سازند.

به طور کلی یخچال و فریزر ساید بای ساید، نسبت به مدل‌های قدیمی مزایا و معایب خود را دارد. برای مثال شاید حمل و نقل یخچال و فریزر ساید بای ساید سخت باشد؛ اما زیبایی بیشتری دارد و امکانات زیادی مانند کنترل رطوبت و کنترل دما دارند. 

برای خرید یخچال و فریزر ساید بای ساید بهتر است که ابتدا بودجه خود را تعیین کنید و مواردی را که قیمت آن‌ها در محدوده بودجه شما است مقایسه کنید.

یخچال و فرزیر ساید بای ساید

نتیجه‌گیری

امروزه یخچال و فریزر ساید بای ساید بسیار رایج شده است و در بسیاری از خانه‌ها، این مدل یخچال و فریزر را می‌بینید. در این مطلب به نکاتی پرداختیم که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید. ظرفیت و اندازه، میزان مصرف انرژی و موتور یخچال و فریزر ساید بای ساید مهم‌ترین نکات در خرید این وسایل است. 

برای خرید بهتر است که ابتدا بودجه خود را تعیین کنید و یخچال‌هایی را که قیمت آن‌ها در محدوده بودجه شما است مقایسه کنید. شاید تصور کنید برای خرید این وسیله گران‌قیمت و مهم باید حتما از برندهای خارجی خرید کنید؛ اما باید بدانید که امروزه برندهای ایرانی نیز یخچال و فریزرهای با‌کیفیتی می‌سازند که قیمت آن‌ها بسیار مناسب‌تر از نمونه‌های خارجی است.

همچنین بخوانید: «ترفندهایی برای تمیز کردن یخچال و جلوگیری از بوی بد آن‌»