لوازم برقی آشپزخانه را چه رنگی بخریم؟

لوازم برقی

امروزه لوازم برقی در رنگ‌های متفاوتی مانند سفید، مشکی، سیلور و… تولید می‌شوند. این تنوع انتخاب را برای خانم‌های خانه‌دار سخت کرده است. در گذشته تمام لوازم برقی آشپزخانه سفید بود و خانم‌ها دغدغه‌ای برای هماهنگ کردن رنگ لوازم نداشتند. با توجه به قیمت بالای لوازم برقی، بهتر است که قبل از خرید، تحقیقات لازم را انجام دهید و رنگ تمام لوازم برقی را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که هم آن‌ها را دوست داشته باشید، هم خانه شما را زیباتر کنند. در این مطلب مزایا و معایب محبوب‌ترین رنگ‌های لوازم برقی آشپزخانه را بررسی می‌کنیم. 

اگر آشپزخانه شما نور کمی دارد، رنگ سفید به روشن شدن آشپزخانه کمک می‌کند آن را بزرگ‌تر از اندازه واقعی نشان می‌دهد. 

۱- لوازم برقی سفید

رنگ سفید تقریبا محبوب‌ترین رنگ لوازم برقی است و از گذشته نیز بسیاری از لوازم برقی مانند یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی و… تنها در رنگ سفید تولید می‌شدند. به همین دلیل تقریبا هر وسیله‌ای که قصد داشته باشید بخرید، حتما رنگ سفید آن  را در بازار پیدا می‌کنید. رنگ سفید به دلیل خنثی بودن، در کنار همه رنگ‌ها زیبا است و می‌توانید آن را با رنگ‌های دیگر در آشپزخانه خود ست کنید. از این رنگ می‌توانید در سبک‌های دکوراسیون کلاسیک و مدرن استفاده کنید و محدودیتی ندارید. 

زمانی که تمام وسایل برقی آشپزخانه خود را به رنگ سفید تهیه می‌کنید، برای جلوگیری از بی‌روح شدن آشپزخانه، می‌توانید رنگ‌های شاد برای پرده آشپزخانه یا میز و صندلی‌ها انتخاب کنید. همچنین اگر آشپزخانه شما نور کمی دارد، رنگ سفید به روشن شدن آشپزخانه کمک می‌کند آن را بزرگ‌تر از اندازه واقعی نشان می‌دهد. 

مهم‌ترین مزیت لوازم برقی سفید، تمیز شدن راحت آن‌ها است. این وسایل به مراقبت خاصی نیاز ندارند و به راحتی با یک دستمال و شوینده مناسب تمیز می‌شوند و اثر انگشت نیز روی آن‌ها باقی نمی‌ماند. اگر یخچال و فریزر سفید خود را از نوع چرمی انتخاب کردید، باید به صورت مرتب آن را تمیز کنید تا لکه‌های کثیفی و چربی داخل شیارهای آن باقی نماند. اگر لکه‌ها روی بدنه لوازم خشک شوند و داخل شیارها باقی بمانند، تمیز کردن آن‌ها تقریبا غیر ممکن می‌شود. 

با اینکه تمیز شدن رنگ سفید راحت است؛ اما کثیف شدن آن نیز راحت است و به سرعت لکه رنگ غذا روی آن باقی می‌ماند. همچنین اگر لوازم برقی سفید خود را از برند خوبی خریداری نکنید، بعد از یک مدت زرد می‌شوند و با هیچ روشی نمی‌توانید آن‌ها مانند روز اول تمیز کنید. 

رنگ کابینت‌های آشپزخانه، تاثیر زیادی بر انتخاب رنگ لوازم برقی دارد. برای مثال در آشپزخانه‌ای که رنگ کابینت‌ها و روکابینتی‌ها روشن یا سفید است، استفاده از لوازم برقی سفید می‌تواند بسیار خوب باشد. 

با تمام این صحبت‌ها، شاید برخی از افراد به رنگ سفید علاقه‌ای نداشته باشند یا چون از گذشته تمام وسایل سفید بودند دوست داشته باشند که تنوعی در آشپزخانه خود ایجاد کنند و به دنبال رنگ دیگری باشند. 

همچنین بخوانید: «قبل از خرید یخچال و فریزر ساید بای ساید، این نکات را بدانید»

لوازم برقی

رنگ سیلور برای آشپزخانه‌هایی با سبک معماری و دکوراسیون مدرن بسیار عالی است.

۲- لوازم برقی سیلور

لوازم برقی سیلور امروزه طرفداران زیادی دارند و به‌ویژه جوان‌ها این رنگ را بیشتر می‌پسندند؛ زیرا تفاوت زیادی با لوازم برقی گذشته دارد و حس یکنواختی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند. رنگ سیلور برای آشپزخانه‌هایی با سبک معماری و دکوراسیون مدرن بسیار عالی است. لوازم برقی سیلور کمی گران‌تر از سفید هستند و لوکس‌تر از لوازم برقی سفید به نظر می‌رسند. 

رنگ سیلور نیز با همه رنگ‌ها هماهنگ می‌شود و می‌توانید در دکوراسیون آشپزخانه از رنگ‌های مورد علاقه خود استفاده کنید. به همین دلیل تا سال‌های طولانی در آینده از مد نمی‌افتند و قدیمی نمی‌شوند. استفاده از ظروف و شیرآلات فلزی در کنار لوازم برقی سیلور، جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می‌دهد. استفاده از لوازم برقی سیلور حتی در آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های چوبی بسیار زیبا و شیک است. 

مهم‌ترین مشکل لوازم برقی سیلور، سخت بودن تمیز کردن آن‌ها است. رد دستمال و اثر انگشت روی این وسایل به خوبی دیده می‌شود و این موضوع برای بسیاری از خانم‌ها ناخوشایند است. 

لوازم برقی

 

هنوز همه برندها و همه مدل‌های لوازم برقی در رنگ مشکی تولید نشده‌اند و این موضوع انتخاب را برای شما سخت و محدود می‌کند.

۳- لوازم برقی مشکی

لوازم برقی مشکی تقریبا تازه به بازار آمده‌اند و هنوز خیلی بین مردم رایج نشده‌اند. هنوز همه برندها و همه مدل‌های لوازم برقی در رنگ مشکی تولید نشده‌اند و این موضوع انتخاب را برای شما سخت و محدود می‌کند. همین موضوع باعث شده است که قیمت این لوازم، کمی گران‌تر از رنگ سفید باشد. 

رنگ مشکی نیز برای سبک‌های دکوراسیون و معماری مدرن بسیار مناسب است؛ اما متاسفانه فضای آشپزخانه را تاریک می‌کند و باید نورپردازی خوبی برای آشپزخانه در نظر گرفت. همچنین اگر لوازم برقی آشپزخانه خود را به رنگ مشکی انتخاب می‌کنید، بهتر است که دیوار و کابینت‌ها را با رنگ‌های روشن انتخاب کنید. برای مثال لوازم برقی مشکی با کابینت‌های سفید و طوسی بسیار زیبا هستند و جلوه شیکی به آشپزخانه شما می‌دهد. 

یکی از مشکلات رنگ مشکی، تمیز کردن آن است. با اینکه لکه غذا مانند رنگ سفید روی رنگ مشکی دیده نمی‌شود؛ اما تمیز کردن لوازم برقی مشکی سخت است، زیرا رد دستمال و قطرات آب روی آن می‌ماند و به خوبی دیده می‌شود. 

نتیجه‌گیری

امروزه لوازم برقی در رنگ‌های متفاوتی مانند سفید، مشکی، سیلور و… تولید می‌شوند. این تنوع انتخاب را برای خانم‌های خانه‌دار سخت کرده است. در این مطلب نکات مهم برای لوازم برقی سفید، مشکی و سیلور را بررسی کردیم. هر یک از این رنگ‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای خرید لوازم برقی باید با در نظر گرفتن این موارد و سلیقه شخصی خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. 

رنگ سفید، رنگی خنثی است که با همه رنگ‌ها هماهنگ می‌شود و تقریبا همه لوازم برقی مانند یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی، آون توستر و… با مدل‌ها و برندهای مختلف در رنگ سفید تولید شده‌اند. رنگ سیلور و مشکی کمی گران‌تر از رنگ سفید هستند و محصولات با این رنگ‌ها، تنوع کمتری نسبت به رنگ سفید دارند. 

همچنین بخوانید: «با این 5 ترفند، آشپزخانه خود را برق بیندازید»