دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی یکی از وسایل برقی ضروری در هر خانه‌ای است. تقریبا تمام برندهای تولید‌کننده لوازم برقی خانگی، مدل‌های متفاوتی از این دستگاه را به بازار عرضه کرده‌اند. در این مطلب، دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ را بررسی می‌کنیم تا با قابلیت‌های این دستگاه و نحوه استفاده از آن آشنا شوید. برند کره‌ای سامسونگ، یکی از برندهای مشهور تولید‌کننده انواع لوازم برقی و الکترونیکی است و در طول سال‌های زیاد فعالیت این برند، کیفیت محصولات آن برای تمام مخاطبان ثابت شده است. 

حتما قبل از اینکه سیم برق را از پریز خارج کنید، دستگاه را خاموش کنید.

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ: هشدارهای ایمنی

۱- مانند هر وسیله برقی دیگری، باید سیم جاروبرقی سامسونگ را به پریز برقی متصل کنید که ولتاژ برابر با ولتاژ دستگاه داشته باشد. 

۲- بدون قرار دادن کیسه داخل جاروبرقی، نباید از آن استفاده کنید؛ زیرا باعث آسیب رسیدن به موتور می‌شود. همچنین از جارو کردن مایعات، سطوح خیس، ته‌سیگار، کبریت و خاکستر گرم به وسیله جاروبرقی سامسونگ جدا خودداری کنید. مکش وسایل تیز و سخت نیز برای این دستگاه ضرر دارد.

۳- هنگام کار با دستگاه مراقب باشید که شلنگ جاروبرقی دچار گره خوردگی نشود یا وسیله سنگینی روی آن قرار نگیرد. همچنین از مسدود شدن قسمت‌های مکش و تهویه دستگاه جلوگیری کنید. 

۴- قرار دادن جاروبرقی سامسونگ در مجاورت یک منبع حرارتی نیز ممکن است باعث کم‌رنگ شدن بدنه دستگاه یا تغییر حالت آن شود. 

۵- حتما قبل از اینکه سیم برق را از پریز خارج کنید، دستگاه را خاموش کنید. همچنین قبل از تعویض فیلتر، تمیز کردن دستگاه و تعمیر آن حتما سیم برق را از پریز خارج کنید. 

۶- اگر فیلتر جاروبرقی، لوله تلسکوپی، شلنگ خرطومی و سری تمیز‌کننده جاروبرقی دچار انسداد شوند، موتور دستگاه داغ می‌شود و ترموستات آن، به‌طور خودکار جاروبرقی را خاموش می‌کند. در این حالت باید انسداد را پیدا کنید و بعد از برطرف کردن آن، کمی صبر کنید تا موتور خنک شود. 

همچنین بخوانید: «قبل از خرید جاروبرقی این نکات را بدانید»

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ: بخش‌های مختلف دستگاه

۱- لامپ نشانگر حالت استرلیزه UV

روی بدنه دستگاه یک لامپ وجود دارد که نشان‌دهنده فعال یا غیر‌فعال بودن حالت UV جاروبرقی سامسونگ است. با فعال شدن این حالت، امکان باکتری‌زدایی در فیلتر محفظه آشغال، فعال می‌شود. توصیه می‌شود که به‌مدت طولانی به این لامپ خیره نشوید تا آسیبی به چشمان شما وارد نشود. 

۲- کنترل‌کننده جریان هوا

بالای دسته جاروبرقی سامسونگ، کلیدی برای کنترل جریان هوا وجود دارد. اگر این کلید کاملا بسته باشد، مکش دستگاه زیاد می‌شد و ممکن است فرش‌های کوچک و سبک را جابه‌جا کند. برای جارو کردن فرش‌های سبک، پارچه، قالیچه و… می‌توانید این کلید را باز کنید تا مکش کمتر شود. 

۳- کنترل‌کننده قدرت مکش

برای کنترل قدرت مکش جاروبرقی‌های سامسونگ، ۲ راه وجود دارد:

  • کلیدی روی بدنه دستگاه وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید مکش را تغییر دهید.
  • کلیدی روی دسته جاروبرقی قرار دارد که با استفاده از اشعه مادون قرمز، قدرت مکش را کنترل می‌کند.

برای عملکرد کلیدهای روی دسته، باتری داخل دسته وجود دارد که اگر ضعیف شود، عملکرد دکمه‌ها مختل می‌شود. اگر نور زیادی در محیط وجود داشته باشد نیز ممکن است این کلید‌ها عمل نکنند. در این حالت‌ها باید از دکمه روی بدنه استفاده کنید یا اقدام به تعویض باطری کنید. اگر بدن شما یا جسم دیگری بین دسته و بدنه جاروبرقی که گیرنده‌های اشعه روی آن قرار دارند قرار بگیرد، دکمه‌های روی دسته عمل نمی‌کنند.

روی دسته جاروبرقی دکمه‌ای قرار دارد که مربوط به عملکرد خودکار است. 

۴- حالت خودکار

روی دسته جاروبرقی دکمه‌ای قرار دارد که مربوط به عملکرد خودکار است. در این حالت، جاروبرقی به صورت خودکار قدرت مکش را بر اساس میزان کثیفی و گرد و غبار سطح انتخاب می‌کند تا حداکثر میزان تمیزی برای شما فراهم شود. زمانی که این حالت فعال است، روی بدنه دستگاه چراغی روشن می‌شود. 

۵- نمایشگر وضعیت فیلتر

چراغی روی بدنه جاروبرقی سامسونگ وجود دارد که نشان‌دهنده وضعیت فیلتر است. زمانی که این چراغ روشن می‌شود، باید فیلتر دستگاه را تعویض کنید. 

۶- کیسه جاروبرقی

اگر کیسه جاروبرقی سامسونگ شما یک بار مصرف است، باید بعد از پر شدن کیسه آن را دور بیندازید و کیسه جدیدی را جایگزین کنید. اگر کیسه جاروبرقی شما پارچه‌ای است، بعد از پر شدن کیسه آن را تخلیه و تمیز کنید؛ سپس مجددا درون دستگاه قرار دهید. 

۷- باتری

همان‌طور که گفتیم، برای عملکرد دکمه‌های روی دسته جاروبرقی سامسونگ باید ۲ عدد باتری در دسته قرار بگیرد. جای قرارگیری باتری روی دسته کاملا مشخص است. اگر باتری تمام شد، باتری جدیدی را جایگزین کنید و هیچ‌گاه به‌منظور شارژ مجدد باتری، آن‌ را گرم نکنید. برای تعویض باتری، ابتدا باید جاروبرقی سامسونگ را خاموش کنید.   

۸- فیلتر هوای ورودی

فیلتر هوای ورودی، داخل بدنه دستگاه و جلوی شلنگ جاروبرقی قرار دارد. این فیلتر را هر چند مدت یک‌بار تمیز کنید و هیچ‌گاه آن را دور نیندازید. برای تمیز کردن، فیلتر را از جای خود خارج کنید؛ گرد و غبار روی آن را تمیز کنید و مجددا آن را در جای خود قرار دهید. 

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

 

اگر مکش دستگاه کم شده است، ممکن است به دلیل کثیف شدن فیلتر باشد.

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ: مشکلات احتمالی

۱- اگر موتور جاروبرقی سامسونگ روشن نمی‌شود، ممکن است به دلیل افزایش بیش از حد دمای موتور یا قطع بودن برق ورودی باشد. برای رفع این مشکل کمی صبر کنید تا موتور خنک شود؛ سپس سیم برق، دوشاخه و پریز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سالم هستند. اگر دستگاه باز هم روشن نشد، با مرکز خدمات سامسونگ تماس بگیرید. 

۲- اگر هنگام کار کردن با جاروبرقی قدرت مکش آن کم می‌شود، ممکن است به دلیل گرفتگی در سری تمیز‌کننده، شلنگ یا لوله جاروبرقی باشد. برای رفع این مشکل باید این اجزا را بررسی و گرفتگی را رفع کنید. 

۳- اگر سیم برق جمع نمی‌شود، ممکن است گره‌خوردگی یا پیچیدگی در سیم وجود داشته باشد. برای رفع این مشکل، چند متر سیم را بیرون بکشید و دوباره دکمه جمع‌کننده سیم را فشار دهید. 

۴- اگر جاروبرقی سامسونگ آشغال‌ها را خوب جمع نمی‌کند، ممکن است شلنگ آن سوراخ شده باشد یا آسیب دیده باشد. شلنگ جاروبرقی را چک کنید و در صورتی خرابی آن را تعویض کنید. 

۵- اگر مکش دستگاه کم شده است، ممکن است به دلیل کثیف شدن فیلتر باشد. برای رفع این مشکل فیلتر را بررسی و در صورت نیاز تمیز کنید.

همچنین بخوانید: «بررسی جاروبرقی مینل مدل MVC 2400»