مزایا و معایب آون توستر

فروشگاه اینترنتی یشیل کالا قصد دارد شما عزیزان بتوانید با مقاله مزایا و معایب آون توستر، اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید. آون توستر ها مزیت ها و معایب مختلفی دارند که در این بخش شما با برخی مزیت های آون توستر و معایب آون توستر آشنا می شوید.

ابتدا برخی از ویژگی های آون توستر را نام می بریم که کمی بیشتر با آن آشنا شوید :

  • دستورالعمل ها و روش های پخت

آون توستر معمولا دستورالعمل های پخت و پز چندگانه را ارائه می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از آون توستر به عنوان اجاق گاز دوم استفاده می کنند. این روش ها عبارتند از: پختن، سوخاری کردن، تُست کردن، گرم کردن و ذوب کردن یخ زدگی.

 

  • یخ زدایی

اگر شخصی هستید که دوست دارید نان خود را در فریزر نگهداری کنید. دستورالعمل یخ زدایی چیزی است که باید هنگام خرید یک آون توستر برای خانه تان بررسی کنید. اکثر مدل های آون توستر این گزینه را ارائه می دهند و زمان یخ زدایی بر اساس مقدار یخ زدگی مشخص می شود.

 

  • دکمه خاموش کردن خودکار

در برخی از مدل های آون توستر، پس از اتمام زمان مشخص شده برای پخت و پز، آون توستر به طور خودکار خاموش می شود. این امر باعث می شود از سوزاندن مواد غذایی جلوگیری شود. و اگر شما در آشپزخانه یا منزل نبودید، غذا نسوزد و توستر به صورت خودکار خاموش شود.

  • صفحه نمایش

صفحه نمایش ها یکی از ویژگی هایی است که کمتر در آون توستر ها تعبیه می شود. ولی اگر این گزینه را دارا باشد، فوق العاده کاربردی و به در بخور تر است. بسته به نوع آون توستر، صفحه نمایش می تواند تنظیمات پحت و پز، زمان باقی مانده، و همچنین تاریخ و ساعت را نشان دهد.

 

  • مادون قرمز

با گزینه گرمایش مادون قرمز، حرارت توستر فوری و سریعتر است. دو نوع حرارت مادون قرمز وجود دارد: نزدیک و دور. مادون قرمز دور روی غذا تاثیر ندارد و به داخل غذا کاری ندارد. اما مادون قرمز نزدیک، درون غذا نفوذ می کند. با استفاده از این گزینه، در مدت زمان کوتاهتری می توانید غذا را بپزید.

 

و چندین ویژگی دیگر، که می توانید از اینجا مطالعه کنید.

 

حال که با آون توستر و مشخصات آن آشنا شدید، مزایا و معایب آون توستر را شرح می دهیم که راهنمایی باشد برای خرید یک آون توستر خوب.

مزایا و معایب آون توستر:

 

مزایای آون توستر:

1- کارکرد بسیار ساده و متفاوت از ماکروویو: از آن‌جایی که منبع گرمای آون‌توسترها جریان برق می‌باشد و المنت های استفاده شده در این دستگاه‌ها بسیار بی‌خطر هستند، شما در حین کار و در زمان پخت غذا می‌توانید برای بررسی مرحله پخت، درب آن را باز نموده و از کم و کیف پخت غذا اگاه شوید. کاری که به دلیل پیچیدگی سیستم امواج در ماکروویوها نمی‌توان انجام داد. شاید این نکته برای بانوان بسیار مهم و کاربردی باشد. پس در زمان خرید آون توستر، به این نکته دقت کنید.

2_ امکان کارکردن راحت برای همه: با توجه به این که عموما سیستم تنظیمات توسترها به صورت مکانیکی بوده، کارکردن با آن‌ برای اکثر افراد آسان است و از این لحاظ مشکل خاصی وجود ندارد. و شما تنها یک بار یاد می گیرید و راحت با آن کار می کنید. دفرچه راهنمای آون توستر را حتما مطالعه کنید. زیرا اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می دهد.

3_ امکان تنظیمات نوع پخت و پز: همانطور که در مقاله مشخصات آون توستر خوب – بهترین مارک های آون توسترخواندید، آون‌توسترها چند نوع فانکشن یا دستورالعمل برای پخت دارند. در آون توستر ها عموما المنت‌های پایین، المنت‌های بالا، جوجه گردان و فن کانوکشن وجود دارد که این تنظیمات قدرت عمل زیادی را برای پخت انواع غذا به شما می‌دهد. و با آون توستر مثل یک گاز دوم، می توانید به راحتی آشپزی کنید. این مزیت عالی است زیرا با هزینه کردن و خرید آون توستر، دستیاری در آشپزخانه برای خود می خرید.

 

معایب آون توستر:

آون توستر علاوه بر کابردهای فراوان و مفیدی که دارد، نسبت به ماکروویو به درد بخور تر است. اما ممکن است برخی از معایب آن هرچند که خیلی چشمگیر نیست اما دانستن آن می تواند آگاهی بیشتری به شما بدهد.

معایب آون توستر عبارتند از:

1- مصرف برق نسبتا زیاد را می‌توان یکی از نقاط ضعف توسترها دانست. که با توجه به مدت زمان کوتاهی که از آن استفاده می‌شود تاثیر چندانی بر قبض برق شما نخواهد داشت. زیرا آون توستر زمان پخت سریعتری نسبت به دیگر دستگاه ها دارد.

2- زمان گرم کردن طولانی نیز یکی از نقطه ضعف‌های این دستگاه آون توستر است. البته خیلی کم در مقایسه با ماکروویوها دارای کندی است که تا حدودی وقت ما را تلف می کند.

3- داغ شدن بدنه خارجی دستگاه آون توستر نیز از معایبی است که ممکن است کمی برای کودکان خطرساز باشد. احتمال سوختگی داشته باشد. موقع استفاده از آون‌توستر حتما این موضوع را به کودکانتان یادآوری کنید. و همیشه کودکان رو از این دستگاه دور نگه دارید.

قبل از خرید برای اطلاع از موجودی و قیمت های بروز سایت تماس بگیرید