چگونه بهترین جاروبرقی را با بیشترین کارایی انتخاب کنیم؟

8 نکته برای خرید بهترین جاروبرقی  

در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه بهترین جاروبرقی را با بیشترین کارایی انتخاب کنید . امروزه تقریبا جاروهای دستی با یار جدا نشدنی آن  ، خاک انداز جز خاطرات زندگی هر شخص محسوب میشود خاطراتی که مرور آن هنوز هم برای بسیاری از مادران ایرانی تداعی کننده دردهای شدید کمر می باشد ! رفته رفته جاروهای برقی جایگزین جاروهای دستی و عهده دار وظیفه غبارروبی و تمیز کردن خانه ها شدند . جاروهایی با سر و صدای زیاد که حجم زیادی را هم اشغال می کردند . اما با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و روی کار آمدن برندهای مختلف لوازم خانگی ، جاروبرقی هایی با امکانات بسیار زیاد روانه بازار شدند .

 

انتخاب بهترین جاروبرقی با بیشترین کارایی

هنگام خرید بهترین جاروبرقی چه نکاتی را باید در نظر گرفت ؟

خرید بهترین جاروبرقی صرف نظر از بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید مستلزم رعایت نکات زیر است تا بیش ترین تطابق را با علاقه ، محیط و شرایط زندگی شما داشته باشد .

 

1 : به فضایی که قرار است جاروبرقی را در آن استفاده کنید دقت کنید

اگر خانه ای کوچک دارید که برای نگهداری و جا دادن وسایل زندگی خود با مشکل رو به رو هستید قطعا انتخاب جاروبرقی هایی با حجم و سایز بزرگ مناسب محیط خانه شما نیست ! پس در گام اول باید به دنبال جاروبرقی هایی بگردید که سایز کوچک تر و انعطاف پذیری بیشتری دارند . جاروبرقی را باید بتوان به راحتی حمل کرد و حرکت داد اگر سنگین باشد هل دادن آن دشوار و با زحمت زیادی همراه است و استفاده طولانی مدت از آن به دست ، کمر و سایر اعضای بدن آسیب می رساند .

 

راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی با بیشترین کارایی

 

2 : طول سیم جاروبرقی را در نظر بگیرید

اگر فضای خانه شما بزرگ است و روزانه زمان زیادی را صرف تمیز کردن سطوح منزل خود می کنید ، از جاروبرقی هایی با ظرفیت سیم بالا استفاده کنید تا مجبور نباشید هر بار حرکت از محلی به محل دیگر سیم جاروبرقی را از پریز خارج کنید . معمولا ظرفیت سیم های جاروبرقی بین 2 تا 3 متر است که با با کمی گشت و گذار در بازار می توان جاروهایی با طول سیم بالاتر نیز خریداری کرد . همچنین  قابلیت سیم جمع کن خودکار باید روی جارو برقی لحاظ شده باشد که با فشار دادن دکمه مربوط به آن عملیات جمع کردن سیم جاروبرقی به راحتی امکان پذیرد .

 

برای انتخاب بهترین جاروبرقی طول سیم آن را در نظر بگیرید

 

 

3 : قدرت موتورعاملی تاثیرگزار در سر و صدای جاروبرقی ! 

شاید اگر کمی به صداهای آزاردهنده اطراف محیط زندگی مان فکر کنیم ، صدای جاروبرقی هم ناخوداگاه در فهرست این صداهای ناخوشایند قرار بگیرد ! سروصدای جاروبرقی ها معمولا ارتباط مستقیمی با توان مصرفی و قدرت موتور جاروبرقی دارند که با نشان وات روی جاروبرقی درج شده اند . امروزه جاروبرقی هایی با قدرت 1500 تا 2500 وات برای مصارف خانگی به کار میروند . صدای جاروبرقی با واحد دسیبل مشخص میشود که پایین ترین صدای مزاحم 72 دسیبل است هر چه قدر قدرت موتور بیشتر باشد صدای آن  نیز کمتر خواهد بود . البته  هنوز هم جاروبرقی های 1000 تا 1300 وات وجود دارند اما به دلیل قدرت کم و سر و صدای زیادی که دارند کمتر مورد توجه قرار می گیرند . همچنین هر قدر قدرت مکش جارو برقی و توان آن بالاتر باشد قدرت تمیز کردن آن هم به مراتب بیشتر خواهد بود . شایان به ذکر است با پیشرفت تکنولوژی یک دکمه جداگانه روی بدنه جاروبرقی تعبیه شده است که شما می توانید با تنظیم آن قدرت مکش جاروبرقی را بدون اینکه صدای آن کم یا زیاد شود تغییر دهید و به راحتی سطوح مختلف منزل خود را تمییز کنید . ویژگی ای که به انتخاب شما برای خرید بهترین جاروبرقی دامن می زند !

 

4 : کیسه جاروبرقی دائم یا موقت ؟

کیسه های جاروبرقی دو دو نوع دائم و یک بار مصرف  ارائه میشوند . اول از همه باید بگویم اگر حوصله شستن و تمیز کردن کیسه های دائم جاروبرقی را ندارید به این نوع کیسه ها اصلا فکر نکنید !  و این موضوع را در نظر بگیرید که اگر کیسه ها به موقع تمیز و پاک سازی نشوند ، ممکن است به موتور جاروبرقی آسیب وارد کند و علاوه بر اینکه فضای خانه پر از آشغال و گرد و غبار میشود باید متحمل هزینه زیادی برای خرید یک جاروبرقی دیگر شوید !  کیسه های دائم از پارچه های فیلتری ساخته شده اند  که پس از پر شدن آن باید تخلیه شوند و مجدد مورد استفاده قرار بگیرند . کیسه های موقت یا یک بار مصرف را نیز باید بعد از استفاده عوض و با کیسه ی دیگری جایگزین کرد این کیسه ها در مقایسه با کیسه های دائمی بهداشتی تر هستند  و برای کاهش انتشار آلودگی ها بهتر است از این نوع کیسه استفاده شود. البته نوع دیگری از جاروبرقی نیز وجود دارد که بدون کیسه است  جارو برقی بدون کیسه با فشرده ‌سازی گرد وغبار حجم بیشتری از زباله را در خود جای می‌دهند و با پرشدن مخزن افت مکش کمتری در آن‌ها رخ می‌دهد .

 

کیسه جاروبرقی دائم یا موقت

 

5 : برای خرید بهترین جاروبرقی  فلیتر هپا را فراموش نکنید !!

فیلتر هپا چیست ؟

در هنگام خرید بهترین جاروبرقی با بیشترین کارایی ممکن باید به این نکته توجه کرد که در جاروبرقی از فیلتر مناسبی استفاده شده باشد . فیلتر هپا نوعی فیلتر مکنده با کارایی بسیار بالاست که در جلوی موتور جاروبرقی قرار می گیرد تا از ورود آلاینده ها به موتور جارو برقی جلوگیری کند . فیلتر هپا می تواند 99٪ از ذرات آلرژی زا را به کوچکی 0/3 میکرون را از بین ببرد .  بنابراین اگر از آسم یا آلرژی رنج می برید فیلتر هپا می تواند کمک شایانی در این زمینه به شما داشته باشد چون ذرات ریز شامل گرده ها ، قارچ ها  ، گرد و غبار و شوره سر با استفاده از این فیلتر به دام می افتند !

 

6 : لوله های جارو برقی از فلز تا پلاستیک !

حتما با مشکل شکستن لوله جاروبرقی پلاستیکی و یا  ترک خوردن آن مواجه شدید و حتما هم هزینه های زیادی صرف تعمیر یا خرید مجدد لوله جاروبرقی کردید ! پس بهتر است این بار که قصد خرید بهترین جاروبرقی را داشتید ، محصولی را انتخاب کنید که جنس لوله آن فلزی باشد تا در اثر برخورد با در و دیوار یا افتادن آن از بین نرود. لوله خرطومی جاروبرقی هم باید کاملا نرم و انعطاف پذیر باشد که با هر چرخش و حرکتی مشکلی برای آن اتفاق نیفتد .

 

یرای انتخاب بهترین جاروبرقی لوله فلزی باشد یا پلاستیکی

 

7 : امکانات و لوازم جانبی جارو برقی

اگر مشکلات جسمانی مانند کمردرد دارید بهتر است از جاروبرقی ای استفاده کنید که دسته آن قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد تا بتوانید فرایند جارو کشیدن را با احساس و لذت خوبی به پایان برسانید . دکمه تنظیم ارتفاع روی دسته جارو برقی قرار گرفته است تا با فشردن آن بتوانید ارتفاع جارو برقی را به میزانی که علاقه دارید تنظیم نمایید . علاوه بر این بسیاری از جاروبرقی ها دارای چند سری مختلف برای نظافت مبل ، زیر کابینت و یخچال ، کاشی و سرامیک و گردگیری پرده ها هستند که کمک می کنند تمام زوایای خانه شما از دست گرد و غبار در امان باشند !

 

برای انتخاب بهترین جاروبرقی لوازم جانبی آن را در نظر بگیرید

 

8 :  در هزینه برق صرفه جویی کنید

در حال حاضر و در جهانی که با مشکل کمبود انرژی مثل برق رو به روست تکنولوژی به سمت استفاده از وسایلی با کمترین میزان مصرف انرژی متمایل شده است . امروزه برچسب انرژی روی بسیاری از لوازم برقی مختلف به چشم میخورد . برچسبی که بر اساس میزان مصرف آن از A تا G  دسته بندی شده است . رتبه A یعنی مصرف برق کالا کمتر و بازدهی آن بیشتر است و هر چه به سمت G نزدیک تر شود به مصرف برق افزوده و از بازدهی دستگاه کاسته میشود . پس بنابرای در انتخاب بهترین جاروبرقی با بیشترین کارایی ، سعی در خرید محصولی داشته باشید که با برچسب انرژی A ارائه می شوند تا در هزینه برق خود نیز صرفه جویی کرده باشید .

 

استفاده ار برچسب انرژی برای کنترل هزینه ها

 

در پایان امیدواریم با این مقاله توانسته باشیم به شما برای انتخاب بهترین جاروبرقی با بیشترین کارایی ممکن کمک کرده باشیم .

قبل از خرید برای اطلاع از موجودی و قیمت های بروز سایت تماس بگیرید