با ۳ میلیون تومان چه وسیله آشپزخانه‌ای می‌توان خرید؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که جوانان بعد از ازدواج دارند،‌ تهیه جهیزیه با قیمت و کیفیت مناسب است. بازار لوازم خانگی یکی از بازارهایی است که همیشه مورد توجه مردم است و مردم تغییرات آن را با جزئیات بررسی می‌کنند.

در حال حاضر با افزایش قیمت لوازم برقی خانگی، می‌توانید بدون چشم و هم‌چشمی و با تحقیق درباره محصولات مختلف، کالاهایی را پیدا کنید که کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشند و نیازهای شما را نیز تامین کنند. 

کالاهای ایرانی قیمت و کیفیت مناسبی دارند و برای افرادی که بودجه زیادی برای خرید ندارند بسیار مناسب هستند. همچنین برای خرید کالاهای ایرانی می‌توانید از کارت‌های اعتباری که برخی از بانک‌ها با نرخ سود کم در اختیار مشتریان قرار می‌دهند استفاده کنید. ما در این مقاله به معرفی برخی از کالاهای باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه  با سقف قیمت ۳ میلیون تومان می‌پردازیم.

خرید اجاق گاز

انواع اجاق گازهای موجود در بازار قیمتی حدود ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۸میلیون تومان دارند. اجاق گازها به دو دسته اجاق گاز معمولی یا مبله و اجاق گاز صفحه‌ای تقسیم می‌شوند. قیمت اجاق گازهای معمولی یا مبله به طور متوسط از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۸ میلیون تومان بسته به نوع برند، ‌امکانات و کارایی متفاوت است. برای نمونه اجاق گاز پیکسار قیمتی حدود یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان دارد و گزینه مناسبی برای خرید است. قیمت اجاق گازهای صفحه‌ای نیز بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. برای نمونه اجاق گاز صفحه‌ای تکا مدل EX‌90-1 قیمتی حدود ۵۲۱ هزار تومان دارد.

جاروبرقی

برای خرید جاروبرقی باید به قدرت و سرعت مکش که مهم‌ترین ویژگی‌های آن است توجه کنیم. جاروبرقی‌ها با دو نوع ایستاده و خمیده، برای مصرف خانگی در بازار عرضه می‌شوند. قیمت انواع‌ جاروبرقی با توجه به کیفیت و نوع برند، از حدود ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان متغیر است. برای نمونه جاروبرقی ایرانی مینل با قیمت یک میلیون و ۴۹۹ هزار تومان و جاروبرقی سامسونگ مدل QUEEN-18  با قیمت یک میلیون و ۳۸۹ هزار تومان می‌توانند گزینه‌های خوبی برای خرید یک جاروبرقی با‌کیفیت و مقرون‌به‌صرفه باشند. شما می‌توانید آن‌ها را از سایت یشیل‌کالا تهیه کنید.

اتو بخار

اتوها دارای دو نوع اتو بخار معمولی و اتو پرسی هستند. اتو بخار‌های معمولی کفه‌ای از جنس تفلون، سرامیک یا استیل دارند؛ که آن‌هایی که جنس استیل دارند نسبت به بقیه ارزان‌ترهستند. اتو پرس‌ها به دلیل اینکه صفحات بزرگتری دارند و کار کردن با آن‌ها آسان‌تر است، باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شوند؛ به همین علت قیمت اتو پرس از اتو بخار کمی بالاتر است. قیمت انواع اتو با توجه به کیفیت، کارایی و نوع برند از حدود ۱۹۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. برای نمونه اتو بخار پارس خزر مدل SI-702 با قیمت ۴۸۳ هزار تومان، گزینه خوبی برای خرید است.

 

فر برقی یا آون توستر

آون توستر یکی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه است که علاوه بر تست کردن نان در پخت برخی غذا‌ها، کباب کردن، سرخ کردن و آب کردن برخی مواد غذایی منجمد کاربرد دارد. قیمت انواع مختلف آون توستر با توجه به کیفیت، امکانات و نوع برند از حدود ۳۵۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان متغیر است. برای نمونه آون توستر مگامکس مدل MOT-30 s  با قیمت حدود یک میلیون و ۵۹ هزار تومان یک انتخاب خوب برای خرید آون توستر است که در صورت تمایل می‌توانید آن را از سایت یشیل‌کالا تهیه کنید.

مخلوط‌ کن

برای خرید مخلوط کن باید به جنس پارچ، ظرفیت پارچ، جنس بدنه مخلوط کن، دریچه روی درب مخلوط کن، قفل ایمنی مخلوط کن، درپوش آسیاب، فیلتر و قدرت موتور توجه کرد. قیمت مخلوط کن‌ها با توجه به کیفیت، امکانات و نوع برند آن‌ها از حدود ۲۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. برای نمونه مخلوط کن پاناسونیک با قیمت حدود ۴۵۶ هزار تومان از محصولات پرفروش است.

بخارشوی

بخارشوی به وسیله بخار سطوح مختلف را تمیز می‌کند و به طور کلی به دو دسته مکش‌دار و دستی تقسیم می‌شود. بخارشوی‌ها با توجه به مدل آن‌ها امکانات متفاوتی دارند و رنج قیمت آن‌ها از حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون تومان متغیر است. برای نمونه بخارشوی کنوود مدل SC 650 از پرفروش‌ترین محصولات بخارشوی است.

آبمیوه‌گیری

دستگاه‌های آبمیوه‌گیری به ۴ دسته آبمیوه‌گیری دستی، آبمیوه‌گیری برقی، آب مرکبات‌گیری دستی و آب مرکبات‌گیری برقی تقسیم می‌شوند. در خرید آبمیوه‌گیری دهانه، قدرت، سرعت، جنس تیغه،‌ جنس بدنه و میزان مصرف انرژی نقش مهمی دارند و بعضی از آن‌ها نیز چندکاره هستند. آب‌میوه‌گیری‌ها با توجه به کیفیت، امکانات و نوع برند با قیمت‌هایی از حدود  ۳۴۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شوند. برای نمونه آبمیوه‌گیری فلر مدل P‌J 620 با قیمت ۷۳۰ هزار تومان گزینه خوبی برای خرید است.

زودپز برقی

برای خرید زودپز برقی به جنس آن توجه زیادی کنید. زودپز‌های آلومینیومی سبک و ارزان هستند و نکته آن‌ها، این است که آلومینیوم رسانای خوبی برای گرما است و گرمای یکنواختی را پخش می‌کند؛ اما به نکته منفی آن نیز توجه داشته باشید که آلومینیوم بعد از مدتی دچار رنگ‌پریدگی و زنگ‌زدگی می‌شود. زودپزهای استیل بدنه مقاوم‌تر و ضد زنگ دارند و می‌توان از آن‌ها تا مدت طولانی استفاده کرد، اما گران قیمت هستند. هنگام خرید زودپز به جنس و گنجایش آن توجه کنید. رنج قیمت زودپزها از حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان متغیر است. برای نمونه زودپز برقی همیلتون مدل RPH-167 با قیمت ۸۷۰ هزار تومان گزینه مناسبی برای خرید است.