دفترچه راهنمای چای ساز ناسا الکتریک

چای ساز ناسا الکتریک در مدل‌های متنوع با قابلیت‌های کاربردی در بازار موجود است. 

چای ساز ناسا الکتریک

مدل NS-502

چای ساز یکی از پرکاربردترین لوازم برقی آشپزخانه است که درست کردن چای را برای شما بسیار راحت‌ و سریع‌ می‌کند. در طول روز ممکن است چندین بار از این دستگاه استفاده کنید؛ پس برای اینکه با قابلیت‌های دستگاه به طور کامل آشنا شوید و کارهایی را که به دستگاه صدمه می‌زند انجام ندهید بهتر است که دفترچه راهنمای چای ساز خود را مطالعه کنید. مطالعه دفترچه راهنما به شما کمک می‌کند تا اگر قصد خرید یک وسیله را دارید، با قابلیت‌های آن آشنا شوید و بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید. 

ناسا الکتریک تولید‌کننده لوازم برقی خانگی و آشپزخانه است و تمام محصولات آن ۱۸ ماه گارانتی دارند.

در این مطلب، دفترچه راهنمای چای ساز ناسا الکتریک مدل NS-502 را بررسی می‌کنیم. ناسا الکتریک تولید‌کننده لوازم برقی خانگی و آشپزخانه است. این برند گواهینامه‌های بین‌المللی و معتبر زیادی را دریافت کرده است و به کیفیت محصولات و سلامت مشتریان خود اهمیت زیادی می‌دهد. 

تمام محصولات این برند ۱۸ ماه گارانتی دارند تا مشتریان بتوانند با اعتماد بیشتری خرید کنند. خدمات پس از فروش محصولات نیز به مدت ۵ سال برای تمام کالاها وجود دارد و این برند متعهد شده است که در این مدت قطعات لازم را برای آن‌ها فراهم کند. 

مشخصات ظاهری چای ساز ناسا الکتریک

چای ساز ناسا الکتریک مدل NS-502 دارای قوری شیشه‌ای با ظرفیت ۱.۵ لیتر، کتری استیل با ظرفیت ۱.۷ لیتر و صفحه گرم‌کننده است که قوری و کتری را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. قوری این دستگاه کوچک و ضد حرارت است و یک فیلتر استیل دارد تا از ریختن تفاله‌های چای داخل فنجان جلوگیری کند و شست‌وشوی قوری را راحت‌تر کند. 

کتری چای ساز ناسا الکتریک دارای تنظیمات حرارتی است و می‌توانید دمای مورد‌نظر خود را برای آن انتخاب کنید. گرمای لازم برای دم کشیدن چای نیز از طریق صفحه گرم‌کننده تولید می‌شود و به قوری انتقال پیدا می‌کند. 

چای ساز ناسا الکتریک

مدل NS-503

نکات مهم استفاده از چای ساز ناسا الکتریک

۱- برای اولین استفاده از این دستگاه بهتر است که کتری را بشویید و آن را دو بار با ظرفیت کامل بجوشانید؛ سپس آب داخل آن را تخلیه کنید. قوری را هم با آب و مواد شوینده شست‌وشو دهید. 

۲- برای جلوگیری از سوختن دستگاه یا به وجود آمدن خطرات احتمالی، صفحه گرم‌کننده و بدنه خارجی کتری را هیچ‌گاه با آب شست‌وشو ندهید. همچنین کابل برق دستگاه نیز نباید با آب تماس داشته باشد. 

۳- هنگام استفاده از دستگاه حتما درپوش قوری و کتری را ببندید و دستگاه را در جایی قرار دهید که دور از دسترس کودکان باشد؛ زیرا بدنه دستگاه هنگام کار کردن داغ می‌شود و خطر سوختگی دارد. آب داخل کتری نیز تا مدت نسبتا طولانی بعد از به جوش آمدن داغ باقی می‌ماند و باید مراقب باشید. برای ریختن چای نیز حتما دسته قوری و کتری را بگیرید و به بدنه آن دست نزنید. 

۴- کتری یا قوری چای را داخل مایکروویو قرار ندهید.

۵- کتری خالی یا ظرف دیگری را روی صفحه گرم‌کننده قرار ندهید؛ زیرا احتمال شکسته شدن ظرف زیاد است. 

۶- کتری را بیش از حداکثر گنجایش آن، پر از آب نکنید؛ زیرا ممکن است آب در حال جوشیدن از کتری به بیرون پاشیده شود. 

اگر کتری بدون آب روی صفحه قرار بگیرد، سیستم ایمنی دستگاه عملکرد آن را به صورت خودکار متوقف می‌کند.

۷- اگر کتری را بدون آب روی صفحه قرار دهید، سیستم ایمنی دستگاه عملکرد آن را به صورت خودکار متوقف می‌کند. زمانی که برنامه مشخصی را برای کتری انتخاب کرده باشید و کتری را از روی صفحه بلند کنید، برنامه به صورت خودکار متوقف می‌شود و با گذاشتن کتری روی صفحه، مجددا برنامه تنظیم‌شده آغاز می‌شود. 

همچنین بخوانید: «در خرید چای ساز به چه نکاتی توجه کنیم؟»

عملکردهای مختلف کتری چای ساز ناسا الکتریک

کتری چای ساز ناسا الکتریک دارای برنامه‌های عملکردی مختلفی است که عبارت‌اند از: 

۱- برنامه جوشاندن آب

اصلی‌ترین عملکرد دستگاه چای ساز که در تمام مدل‌های آن وجود دارد، جوشاندن آب برای تهیه چای است. برای فعال کردن این برنامه باید دکمه «Power» را فشار دهید تا چراغ پشت کتری، آبی رنگ شود. بعد از به جوش آمدن آب، کتری به‌صورت خودکار خاموش می‌شود و وارد برنامه گرم نگهدارنده می‌شود. 

۲- انتخاب حرارت دستگاه

برخی از مدل‌های جدید چای ساز موجود در بازار، قابلیت انتخاب دما دارند؛ اما مدل‌های قدیمی تنها یک برنامه برای جوشاندن آب داشتند. چای ساز ناسا الکتریک نیز دارای قابلیت انتخاب دما است. برای تنظیم دمای مورد نظر خود برای کتری، باید ابتدا دکمه Power و بعد دکمه HEAT را فشار دهید. دمای پیش‌فرض دستگاه، ۸۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم شده است و شما می‌توانید این عدد را به ۶۰ درجه و ۹۰ درجه سانتی‌گراد تغییر دهید و برای این کار باید ولوم چرخشی درجه را بپیچانید.

اگر نظر شما عوض شد و تصمیم گرفتید که آب را به جوش برسانید، کافی است دکمه BOIL را فشار دهید. در این حالت نیز بعد از به جوش آمدن آب، برنامه دستگاه به صورت خودکار روی حالت گرم نگهدارنده می‌رود. 

دقت کنید زمانی که آب در حال جوشیدن است، دکمه گرم نگهدارنده باید خاموش باشد.  

۳- برنامه گرم نگهدارنده 

بعد از اینکه آب به جوش آمد، می‌توانید برنامه‌ای را انتخاب کنید تا دمای آب روی عدد مشخصی تنظیم شود و آب داخل کتری سرد نشود. افرادی که با فاصله‌های کوتاه چای میل می‌کنند، علاقه زیادی به این برنامه دارند؛ زیرا هرگاه که چای بخواهند آب گرم است و لازم نیست چندین بار آب را به جوش بیاورند. 

برای انتخاب این برنامه باید ولوم درجه حرارت را بچرخانید تا عبارت «Keep Warm» روی صفحه نمایشگر نمایش داده شود. حرارت این دستگاه را در این برنامه می‌توانید بین ۴۰ تا ۹۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و اگر درجه حرارتی را برای آن انتخاب نکنید، دستگاه دما را به‌صورت خودکار ۹۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌کند. بعد از گذشت ۵ ثانیه، درجه حرارت آب در هر لحظه روی صفحه نمایشگر نوشته می‌شود. 

۴- برنامه جوشاندن مجدد

برای جوشاندن مجدد آب باید دکمه BOIL را فشار دهید. 

چای ساز ناسا الکتریک

مدل NS-507

عملکردهای مختلف قوری چای ساز ناسا الکتریک

قوری چای ساز ناسا الکتریک نیز دو برنامه دارد که عبارت‌اند از:

۱- چای (TEA)

برای دم کردن چای باید مقداری چای را داخل فیلتر استیل قوری بریزید و بعد از به جوش رسیدن کتری، آب جوش را داخل فیلتر بریزید. دمای پیش‌فرض تنظیم شده برای چای ۸۰ درجه سانتی‌‌گراد است و با استفاده از دکمه‌هایی که علامت‌های مثلثی شکل رو به بالا و پایین دارند، می‌توانید دمای قوری را بین ۷۰ تا ۹۰ درجه تنظیم کنید. 

۲- قهوه (CAFE)

دمای پیش‌فرض تنظیم شده برای قهوه، ۷۵ درجه سانتی‌ گراد است و با استفاده از دکمه‌هایی که علامت‌های مثلثی شکل رو به بالا و پایین دارند، می‌توانید دمای قوری را بین ۷۵ تا ۸۰ درجه تنظیم کنید. با انتخاب هر برنامه و بعد از ۲ دقیقه، قوری به حالت گرم نگهدارنده منتقل می‌شود که با فشار دادن دکمه POWER می‌توانید آن را غیر‌فعال کنید. 

همچنین بخوانید: «نکات مهم درباره انواع قهوه ساز»