دفترچه راهنمای اتو پرس فلر

دفترچه راهنمای اتو پرس فلر

از سال‌های گذشته اتو‌هایی بزرگ‌تر از اتوهای دستی به بازار آمدند که اتو کردن لباس‌ها را برای مردم راحت‌تر کردند و این کار را بهتر از اتوهای دستی انجام دادند. این اتوها که اتو پرس نام دارند، اکنون بعد از گذشت چند سال محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ به‌طوری که در اکثر خانه‌ها می‌توانید یکی از آن‌ها را پیدا کنید. اکثر عروس‌هایی که به دنبال خرید جهاز هستند این مدل اتو را انتخاب می‌کنند. 

اتو پرس در مدل‌های مختلف و برندهای متنوع تولید شده است که هر کدام از‌آن‌ها قابلیت‌ها و قیمت‌های متفاوتی دارند. در این مطلب دفترچه راهنمای اتو پرس فلر مدل SPB 72 WB را بررسی می‌کنیم تا با نحوه عملکرد و نکات مهم استفاده از این دستگاه آشنا شوید و اگر قصد خرید آن را دارید، اطلاعات بیشتری درباره این دستگاه به دست آورید. 

برند فلر نیز یکی از برندهای شناخته‌شده لوازم برقی خانه و آشپزخانه است که کیفیت محصولات آن برای همه مشتریان ثابت شده است و طرفداران زیادی دارند. 

این دستگاه اگر به مدت چند دقیقه باز باشد یا به مدت ۱۵ ثانیه بسته باشد اما استفاده‌ای از آن نشود؛ به‌صورت خودکار خاموش می‌شود.

دفترچه راهنمای اتو پرس فلر: ویژگی‌های دستگاه

این مدل اتو پرس فلر با وزن ۱۲ کیلوگرم، دارای یک صفحه پرس ۶۸×۲۷ سانتی‌متری دارد و میزان خروج بخار در آن، ۹۰ گرم در دقیقه است. ولتاژ این دستگاه ۲۳۰ ولت و توان ۲۲۰۰ وات است. این دستگاه مجهز به سیستم ایمنی برق است و اگر به مدت چند دقیقه باز باشد یا به مدت ۱۵ ثانیه بسته باشد، اما استفاده‌ای از آن نشود؛ به‌صورت خودکار خاموش می‌شود. 

ظرفیت مخزن آب این دستگاه ۷۵۰ سی‌سی است و نشانگر سطح آب دارد. آماده شدن بخار در این دستگاه تنها ۳ دقیقه زمان لازم دارد.  برای پر کردن این مخزن می‌توانید از آب لوله‌کشی یا آب مخصوص اتو استفاده کنید. 

امکانات این دستگاه عبارت‌اند از:

  • کارتریج ضد‌رسوب به همراه نشانگر طول عمر کارتریج
  • سیستم کنترل الکترونیکی کنترل مواد معدنی در آب 
  • نشانگر دمای صفحه اتو
  • امکان تنظیم دمای اتو
  • قفل ایمنی

دفترچه راهنمای اتو پرس فلر

همچنین بخوانید: «برای خرید اتو پرس به این 5 نکته توجه کنید»

 دفترچه راهنمای اتو پرس فلر: توصیه‌های ایمنی 

۱- دوشاخه دستگاه را به پریزی متصل کنید که ولتاژ برابر با ولتاژ دستگاه داشته باشد و ارت‌دار باشد. توجه داشته باشید که باید قبل از اتصال دوشاخه به پریز و قبل از خارج کردن دوشاخه، اتو پرس خاموش باشد. 

۲- اگر سیم دستگاه یا بدنه اتو پرس آسیب دیدند، هرگز از دستگاه استفاده نکنید و با خدمات پس از فروش فلر تماس بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که برای تعمیر هرگونه مشکلی در دستگاه باید با این مرکز تماس بگیرد و نباید به تعمیرگاه‌های دیگری مراجعه کنید؛ زیرا اتصال نادرست قطعات ممکن است منجر به برق‌گرفتگی هنگام اتوکشی شود و هرگونه تعمیر توسط افراد متفرقه، ضمانت‌نامه دستگاه را باطل می‌کند. 

اگر برای استفاده از اتو پرس به سیم رابط نیاز دارید، حتما سیم رابط ۱۰ آمپری تهیه کنید.

۳- اگر برای استفاده از اتو پرس به سیم رابط نیاز دارید، حتما سیم رابط ۱۰ آمپری تهیه کنید؛ زیرا سیم‌های کمتر از ۱۰ آمپر ممکن است داغ شوند. 

۴- برای پر کردن مخزن آب دستگاه، حتما از آب سرد استفاده کنید. توجه داشته باشید که بدنه و سیم دستگاه نباید با آب یا مایع دیگری در تماس باشند. 

۵- اتو پرس را روی سطحی صاف، محکم و مقاوم در برابر گرما قرار دهید.

همچنین بخوانید: «دفترچه راهنمای همزن فلر»

 دفترچه راهنمای اتو پرس فلر: روش استفاده از دستگاه

۱- نصب کارتریج ضد‌رسوب و پر کردن مخزن آب

۱- مخزن آب را با دو دست بگیرید و به سمت خودتان بکشید تا کاملا بیرون بیاید و دریچه پر کردن آب مشخص شود. 

۲- درون مخزن آب جای مشخصی برای قرار گرفتن کارتریج وجود دارد؛ آن را به‌گونه‌ای قرار دهید که لوله ورودی کارتریج به سمت علامت مخزن آب باشد. کارتریج را به سمت راست بچرخانید تا در جای خود محکم شود. 

۳- مخزن آب را پر کنید (ترجیحا با آب مقطر)؛ سپس مخزن آب را مانند بستن کشو، در جای خود قرار دهید. 

۴- اگر مخزن آب دستگاه را پر نکنید، نمی‌توانید هنگام اتوکشی از بخار استفاده کنید. توجه داشته باشید که نباید هیچ‌گونه اسانس معطر، الکل و مواد دیگری را به آب اضافه کنید. 

۲- راه‌اندازی دستگاه

۱- ابتدا یک سر سیم برق را به اتو و سر دیگر را به پریز برق متصل کنید. 

۲- دکمه ON/OFF را فشار دهید تا دستگاه روشن شود و چراغ روی دستگاه به رنگ قرمز تبدیل شود. رنگ قرمز چراغ نشان می‌دهد که صفحه دستگاه در حال گرم شدن است و مولد بخار دستگاه در حال کار کردن است. 

۳- اگر می‌خواهید عملکرد بخار را فعال کنید، باید دکمه بخار را فشار دهید. البته بعد از گذشت ۲ دقیقه از روشن شدن دستگاه، بویلر دستگاه به‌صورت اتوماتیک شروع به تولید بخار می‌کند.

۴- حال باید دمای مناسب برای اتو‌کشی را انتخاب کنید. کیفیت بخار دستگاه نیز بستگی به این دمای انتخابی دارد. برای اتو کردن هر لباس باید از دمای مناسب برای جنس آن را انتخاب کنید. برای انواع پارچه‌ها به صورت زیر عمل کنید:

  • پارچه‌های نایلونی و… : کم‌ترین دما با بخار خیلی کم یا بخار خشک
  • پارچه‌های ابریشمی و پشمی: دمای کم با بخار کم
  • پارچه‌های نخی و کتان: بیشترین دما و بیشترین بخار

۵- در اتو پرس فلر می‌توانید نوع پارچه را نیز انتخاب کنید تا دستگاه دمای مورد نیاز را تنظیم کند.  با انتخاب نوع پارچه، چراغ مربوط به آن شروع به چشمک زدن می‌کند و المنت حرارتی شروع به داغ شدن می‌کند. هرگاه اتو به دمای لازم رسید، این چراغ خاموش می‌شود. 

۶- لباس مورد نظر خود را به‌صورت صاف روی صفحه اتو پهن کنید و صفحه اتو را با استفاده از دسته آن به سمت پایین بکشید. زمانی که صفحه اتو به حالت نیمه برسد، بخاردهی به‌صورت اتوماتیک آغاز می‌شود. صفحه اتو را به مدت چند ثانیه ببندید تا حداکثر فشار به لباس وارد شود و به خوبی صاف شود. سپس دسته اتو را به سمت بالا فشار دهید تا صفحه باز شود. 

۳- تولید بخار بیشتر

اگر کلید تولید بخار روشن باید و صفحه اتو را تا حالت نیمه به سمت پایین بیاورید، بخار به مقدار عادی و به‌صورت خودکار خارج می‌شود. اما اگر به بخار بیشتری برای اتوکشی نیاز دارید، باید دکمه Booster را فشار دهید. در این حالت، حجم زیادی بخار تولید می‌شود و تا چند ثانیه ادامه پیدا می‌کند و بعد به حالت عادی برمی‌گردد. البته بعد از اینکه صفحه اتو را باز کنید، باز هم بخار بیشتری تولید می‌شود. یعنی با فعال کردن Booster، در هر بار باز و بسته کردن صفحه اتو پرس، چند ثانیه بخار بسیار زیادی تولید می‌شود. 

همچنین بخوانید:‌ «میز اتو و 5 نکته مهم برای خرید آن»

دفترچه راهنمای اتو پرس فلر

۴- حمل آسان 

برای جابه‌جا کردن اتو پرس باید ابتدا درب آن را ببندید و قفل کنید. برای قفل کردن باید وقتی که درب دستگاه بسته است، دو دکمه قفل‌کننده کنار دسته را به سمت پایین فشار دهید. دقت داشته باشید که بعد از اتکام اتوکشی نباید بلافاصله درب دستگاه را ببندید. بهتر است نیم ساعت صبر کنید تا صفحه دستگاه خنک شود. همچنین قبل از جابه‌جایی دستگاه یا قبل از قرار دادن دستگاه به صورت عمودی، بهتر است آب مخزن را خالی کنید. 

اتو پرس فلر یک سیستم الکترونیکی برای کنترل مقدار مواد معدنی در آب و یک کارتریج ضد رسوب دارد.

۵- سیستم کنترل الکترونیکی مقدار مواد معدنی در آب (EMC)

اتو پرس فلر یک سیستم الکترونیکی برای کنترل مقدار مواد معدنی در آب و یک کارتریج ضد رسوب دارد. در واقع این سیستم الکترونیکی عملکرد کارتریج ضد رسوب را کنترل می‌کند. همان‌طور که از نامش پیداست، این کارتریج از تشکیل رسوب درون مخزن آب جلوگیری می‌کند. 

کارتریج یک چراغ راهنما دارد که نشان می‌دهد کارتریج چه زمانی باید تعویض شود. سیستم EMC زمانی که کارتریج فرسوده شود این چراغ را روشن می‌کند تا به شما اطلاع دهد که آن را تعویض کنید. تا زمانی که کارتریج را تعویض نکنید و این چراغ روشن باشد، تولید بخار به‌صورت اتوماتیک متوقف می‌شود. بعد از تعویض این قطعه تنها کافی است دستگاه را خاموش و روشن کنید تا به حالت قبل برگردد. 

۶- روکش‌های صفحه 

برای اتوکشی لباس‌ها باید آن‌ها را روی روکش‌های صفحه قرار دهید و اتو کنید. به همین دلیل تمیز بودن این روکش‌ها مهم است و باید هر چند وقت یک بار آن‌ها را با آب حداکثر ۴۰ درجه سانتی‌گراد بشویید. بهتر است این روکش‌ها را با لباس‌های رنگ روشن نشویید. بعد از چند سال استفاده از اتو پرس، اگر این روکش‌ها فرسوده شدند آن‌ها را تعویض کنید. 

۷- صفحه گرم‌کننده

صفحه گرم‌کننده روی لباس‌ها قرار می‌گیرد و با گرم کردن آن‌ها باعث صاف شدن چرک‌هایشان می‌شود. روی این صفحه به مرور زمان و در اثر برخورد با پارچه‌های مختلف لکه‌هایی ایجاد می‌شود. برای از بین بردن این لکه‌ها وقتی که صفحه گرم کننده کمی گرم شد با یک دستمال خشک و بدون کرک آن را تمیز کنید. 

۸- بیشترین مقدار باز شدن صفحه اتو

صفحه گرم‌کننده اتو پرس فلر را می‌توانید به مقدار زیادی باز کنید تا فرآیند اتوکشی ملحفه و پارچه‌های بزرگ برای شما راحت‌تر شود و یا از صفحه روکش‌دار اتو به عنوان میز اتو دستی استفاده کنید. البته باز کردن صفحه اتو تا بیشترین مقدار ممکن، زمان اتو‌کشی لباس‌ها را افزایش می‌دهد. برای باز کردن صفحه اتو باید دستگیره دستگاه را باز کنید و به سمت بالا فشار دهید. 

همچنین بخوانید: «بررسی محصولات برند فلر در سایت یشیل کالا»