آون توستر تولیپس خوبه؟

آون توستر تولیپس خوبه؟

آون توستر تولیپس خوبه؟

 

آون توستر یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در آشپزخانه است که به وسیله آن می‌توان انواع غذاها و کیک‌ها را در مدت زمان کوتاهی پخت. همچنین برای توست کردن نان، آب کردن پنیر و کره و گرم کردن غذا نیز می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. 

آون توستر در مارک‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که در ظاهر تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و همین موضوع انتخاب را برای خریداران این محصول سخت می‌کند. البته نکات مهم و کوچکی وجود دارند که می‌توانند تاثیر زیادی بر انتخاب شما داشته باشند. بهتر است قبل از خرید خود، با این نکات آشنا شوید. 

در این مطلب مدل‌های مختلف آون توستر تولیپس را معرفی و بررسی می‌کنیم و در این بین، درباره نکات مهم خرید یک آون توستر نیز صحبت می‌کنیم تا به این سوال که «آیا آون توستر تولیپس خوبه؟» پاسخ دهیم. 

آون توستر تولیپس خوبه؟

۱- آون توستر تولیپس مدل OT-4506BD

آون توستر تولیپس مدل OT-4506BD یک آون توستر با ظرفیت ۴۵ لیتری و توان ۲۰۰۰ وات است. ظرفیت این دستگاه تقریبا برای بسیاری از خانواده‌ها مناسب است و می‌توانید انواع غذاها، نان و کیک‌ها را در این آون توستر بپزید. 

این دستگاه یک صفحه نمایشگر دیجیتالی و سه عدد کلید چرخشی برای تنظیم دما و زمان پخت و انتخاب المنت‌های بالا و پایین دارد. بدنه این آون توستر نقره‌ای است و برخی از قسمت‌های درب آن مشکی است. ترکیب رنگ نقره‌ای و مشکی جلوه زیبایی به این محصول داده است. 

حداکثر درجه حرارتی که این دستگاه تولید می‌کند، ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد است. می‌توان گفت که حداکثر دمای این دستگاه نسبت به محصولات مشابه در بازار کم است و برخی از آون توسترها تا ۳۰۰ درجه دما تولید می‌کنند. بسته به نوع غذاهایی که درست می‌کنید و دمای مورد‌نیاز آن‌ها، باید تصمیم بگیرید که این آون توستر برای شما مناسب است یا خیر. 

تایمر این دستگاه ۱۲۰ دقیقه‌ای است و این میزان تقریبا برای پخت همه غذاها مناسب است. این مدل آون توستر تولیپس چراغ داخلی و درب شیشه‌ای دارد که نظارت بر روند پخت را برای شما راحت می‌کند و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. 

جوجه گردان نیز یکی از قابلیت‌های این دستگاه است. بدنه این دستگاه استیل ضد زنگ است و در مجموع ۴ المنت در بالا و پایین آون توستر وجود دارد. یکی از ویژگی‌هایی که ممکن است مورد‌علاقه بسیاری از افراد باشد، برنامه‌های از پیش تعیین شده برای پخت غذا است. یعنی این مدل آون توستر تولیپس برنامه‌های تنظیم‌شده‌ای برای پخت انواع غذا مانند پیتزا، مرغ و… دارد که کار را برای کاربر راحت می‌کند. 

بهترین ویژگی این آون توستر، سیستم کانوکشن است که باعث می‌شود غذا به‌صورت یکدست پخته شود و از سوختن غذا جلوگیری شود. 

می‌توان گفت بهترین ویژگی این آون توستر، سیستم کانوکشن است که با چرخش هوای گرم درون بدنه دستگاه باعث می‌شود که غذا به‌صورت یکدست پخته شود و از سوختن غذا جلوگیری شود. 

اگر بعد از بررسی این دستگاه از خود می‌پرسید «آیا آون توستر تولیپس خوبه؟ » باید بگوییم که این مدل آون توستر تولیپس ظرفیت و توان مناسبی دارد و از نظر امکاناتی مانند کانوکشن یک دستگاه خوب است؛ تنها حرارت خیلی زیادی تولید نمی‌کند که ممکن است برای برخی افراد مسئله مهمی نباشد.

همچنین بخوانید: «نکاتی در زمینه خرید آون توستر»

آون توستر تولیپس خوبه؟

۲- آون توستر تولیپس مدل OT-3004B

آون توستر تولیپس مدل OT-3004B یک آون توستر با ظرفیت ۳۰ لیتر و توان ۱۶۰۰ وات است. گنجایش این آون توستر کم است و فقط برای خانواده‌های ۲ یا ۳ نفره مناسب است. بدنه این دستگاه از جنس استیل ضد زنگ است و مانند مدل قبلی، از ترکیب رنگ‌های نقره‌ای و مشکی ساخته شده است.  

این دستگاه المنت‌هایی در بالا و پایین خود دارد و حرارتی که تولید می‌کند در بازه ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد است. این دما برای پخت بسیاری از غذاها مناسب است؛ اما دستگاه‌هایی نیز در بازار هستند که تا ۳۰۰ درجه حرارت تولید می‌کنند. 

تایمر این دستگاه ۶۰ دقیقه است و ممکن است برای پخت غذاهای اندکی نیاز داشته باشید که دو بار این تایمر را تنظیم کنید. جوجه گردان و کانوکشن نیز از دیگر امکانات این دستگاه هستند. طراحی دستگاه و استفاده از پایه در آن باعث شده تا بدنه داغی چندانی نداشته باشد و به میز یا فضای زیرین خود آسیب نزند. اقلام همرا این دستگاه نیز یک سینی، یک توری و سیخ جوجه‌گردان است.

این مدل آون توستر تولیپس، کوچک است و اگر فضای کافی در آشپزخانه خود دارید بهتر است سایز بزرگ‌تری تهیه کنید. 

اگر بعد از بررسی این دستگاه از خود می‌پرسید «آیا آون توستر تولیپس خوبه؟ » باید بگوییم که این مدل آون توستر تولیپس، کوچک است و اگر فضای کافی در آشپزخانه خود دارید بهتر است سایز بزرگ‌تری تهیه کنید تا در مهمانی‌های خود بتوانید از این دستگاه استفاده کنید و بسیاری از کارهای خود را به او بسپارید. این مدل‌های کوچک بیشتر برای توست کردن نان مناسب هستند. 

آون توستر تولیپس خوبه؟

۳- آون توستر تولیپس مدل OT-3806BD

آون توستر تولیپس مدل OT-3806BD یک آون توستر ۳۸ لیتری با توان ۱۶۰۰ وات است. این مدل آون توستر نیز مانند مدل قبلی ظرفیت کمی دارد و فقط برای خانواده‌های کوچک مناسب است. البته برخلاف مدل قبلی، تایمر این دستگاه ۱۲۰ دقیقه‌ای است و از این نظر از مدل قبلی بهتر است. 

بدنه این دستگاه استیل ضد زنگ است و مانند مدل‌های دیگر آون توستر تولیپس، به رنگ نقره‌ای و مشکی است. همچنین دستگیره درب از جنس استیل مقاوم ساخته شده و ظاهری زیبا به آن بخشیده است. ۴ المنت حرارتی در بالا و پایین دستگاه وجود دارد و حداکثر حرارتی که تولید می‌کند، ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد است. 

این دما برای یک آون توستر تقریبا دمای کمی است و ممکن است نتوانید برخی از غذاها را داخل آن درست کنید. کانوکشن و جوجه‌گردان نیز در این دستگاه وجود دارد. 

این مدل آون توستر تولیپس یک صفحه نمایشگر و سه کلید چرخشی برای تنظیم زمان و دمای مورد‌نیاز برای پخت و انتخاب المنت‌های بالا و پایین دارد. درب این دستگاه شیشه‌ای است و یک چراغ داخلی دارد تا بتوانید بدون باز کردن درب دستگاه بر روند پخت نظارت داشته باشید. 

این مدل آون توستر تولیپس ظرفیت کمی دارد و ممکن است برای شما کافی نباشد.

اگر بعد از بررسی این دستگاه از خود می‌پرسید «آیا آون توستر تولیپس خوبه؟ » باید بگوییم که این مدل آون توستر تولیپس ظرفیت تقریبا کمی دارد و ممکن است برای شما کافی نباشد. حداکثر درجه حرارت تولیدی توسط این دستگاه نیز معمولی است؛ اما بقیه موارد این دستگاه خوب است. با توجه به این موارد و با توجه به نیاز خود باید تصمیم بگیرید که آون توستر تولیپس خوبه یا نه. 

همچنین بخوانید: «بررسی آون توستر مینل مدل M50»